Ейбрахам върна Рома към победите

Рома бързо се завърна на победния път в Серия "А". "Вълците" спечелиха с 1:0 срещу Удинезе на "Олимпико" в последния мач от 5-ия кръг. Героят на вечерта бе Тами Ейбрахам, който отбеляза победния гол за домакините в 36-ата минута.

Рома започна силно и имаше шанс да открие резултата още в 4-ата минута, когато хубав шут на Хенрик Мхитарян се отби от гредата.

След това "Вълците" продължиха да натискат и логично стигнаха и до откриване на резултата в 36-ата минута. Тогава Калафиори проби отляво и подаде успоредно на голлинията, а Ейбрахам бе заел добра позиция и успя да засече топака във вратата за 1:0.

Второто полувреме гостите създадоха по-интересните положения, но не успяха да стигнат до изравняване. В 62-ата минута те имаха нелоша възможност, когато Иенома Удоджи получи извеждащ пас в пеналта, но ударът му бе неточен. След това и Брендън Сопи не успя да се разпише в 68-ата минута, като стреля опасно близо до гредата, но в аут.

Чудесен шанс си изработи и Жерард Деулофеу в 73-ата минута, който нахлу на скорост в наказателното поле и стреля от точката на дузпата, но не успя да затрудни вратаря Руи Патрисио.

В самия край на мача домакините останаха и в намален състав, след като Лоренцо Пелегрини извърши нарушение за втори жълт и червен картон.

Все пак Рома не изпусна победата и вече има 12 точки и излезе на 4-ото място в класирането. Удинезе пък се намира на 10-ата позиция със 7 точки.