Интер показа характер и обърна Фиорентина за четвъртата си победа

Италианският шампион Интер записа четвъртия си успех през сезона, след като спечели с 3:1 при гостуването си на Фиорентина от междинния пети кръг на Серия А. “Виолетовите” направиха силна първа част и поведоха чрез гол на Рикардо Сотил (23’), но след почивката “нерадзурите” заиграха значително по-добре и стигнаха до пълен обрат след попадения на Матео Дармиан (52’), Един Джеко (55’) и Иван Перишич (58’), като така си тръгнаха от “Артемио Франки” като победители. Домакините пък завършиха в намален състав след червения картон на Николас Гонсалес (79’).

Симоне Индзаги направи четири промени в своя състав след победата с 6:1 над Болоня. Тази вечер двамата халфбекове бяха Матео Дармиан и Перишич, а в средата на терена се появи Хакан Чалханоолу. В атака контузеният Хоакин Корея беше заменен от Джеко, който си партнираше с Лаутаро Мартинес. Домакините пък бяха подредени в 4-3-3 със Сотил, Гонсалес и Душан Влахович в нападение.

Още във втората минута домакините сътвориха сериозна опасност, когато Влахович изведе Гонсалес на чудесна позиция, но Самир Ханданович излезе и отрази удара на аржентинския национал, а секунди по-късно шут на Кристиано Бираги профуча покрай вратата. В деветата минута далечен изстрел на Николо Барела претърпя рикошет и излезе в корнер. В 11-ата Влахович отправи удар, който Ханданович съумя да избие в корнер. Само минута по-късно вратарят отново трябваше да се намеси, този път при изстрел на Бираги. В 20-ата Алфред Дънкан отправи далечен шут, който мина над вратата.

Натискът на домакините даде резултат в 23-ата минута. Тогава Гонсалес спечели въздушен двубой с Милан Шкриняр, напредна и пусна пас в наказателното поле, който беше засечен от Сотил за 1:0. В 30-ата Чалханоолу изпълни коварен пряк свободен удар, който беше избит от Бартломей Драговски в корнер. В 34-ата Гонсалес не затрудни Ханданович със своя изстрел. В 37-ата Матия Настасич прати топката в собствената си врата, но беше вдигнат флагът за засада заради Перишич. В 41-ата Сотил получи топката на отлична позиция, но предпочете да я подаде, вместо да стреля, и Ханданович я улови. Малко преди почивката Гонсалес и Чалханоолу се отчетоха с пропуски.

В 48-ата минута Влахович опита далечен удар, който се оказа неточен. В 52-ата Барела намери с пас непокрития в наказателното поле Дармиан, който изравни с прецизния си шут. В 55-ата Джеко донесе пълния обрат в мача, след като засече с глава центриране от корнер на Чалханоолу. В 58-ата Перишич не намери целта със своя изстрел, а в 61-ата удар на Сотил излезе в аут.

В 65-ата минута Барела направи опасен пробив по десния фланг и подаде на Лаутаро, който обаче не успя да нацели топката достатъчно добре и разочарова с изпълнението си. В 68-ата именно аржентинецът стреля с глава при корнер, но го направи неточно. В 79-ата минута Гонсалес си изпусна нервите и първо си изкара жълт картон, а след това и червен за протест срещу съдията. В 87-ата "нерадзурите" организираха добра атака, която беше завършена от Перишич за крайното 3:1 в тяхна полза.

С тази победа Интер оглави класирането с актив от 13 точки, а Фиорентина е шести с 9 пункта.

ФИОРЕНТИНА - ИНТЕР 1:3

1:0 Сотил (23')

1:1 Дармиан (52')

1:2 Джеко (55')

1:3 Перишич (87')

Фиорентина: Драговски, Бенаси, Миленкович, Настасич, Бираги, Бонавентура, Торейра, Дънкан, Сотил, Влахович, Гонсалес

Интер: Ханданович, Шкриняр, Де Фрай, Бастони, Дармиан, Барела, Брозович, Чалханоолу, Перишич, Джеко, Лаутаро