Ростов се провали и в първия мач след оставката на Сьомин

Ростов остана на предпоследното място в класирането на руското първенство, след като записа нов слаб резултат - домакинска загуба с 1:2 от Ахмат. Това беше първи мач на тима след оставката на старши треньора Юрий Сьомин. Бившият нападател на ЦСКА-София Али Соу игра до 57-ата минута, когато отстъпи мястото си на Николай Комличенко.

Ахмат поведе с гол на защитника Виталий Лисцов в 36-ата минута. Неговият силен изстрел от далечна дистанция изненада Сергей Песяков, който докосна топката, но не успя да й попречи да влезе във вратата. Песяков обаче беше на мястото си при два опасни удара на Мохамед Конате.

В 50-ата минута Понтус Алмквист от Ростов докосна топката с ръка в собственото си наказателно поле. Съдията Василий Казарцев прегледа ситуацията с ВАР и даде дузпа, която Игор Коновалов реализира. Домакините върнаха едно попадение в добавеното време, когато Алмквист центрира отляво, а резервата Дмитрий Полоз се разписа с глава.

С победата Ахмат излезе на 9-о място в класирането с актив от 12 точки. Ростов има само 6 пункта и е отборът допуснал най-много голове до момента - 19.