Ростов изпусна 10 от Краснодар при завръщането на Али Соу

Али Соу изигра първия си мач през сезона в руската Премиер лига. Бившата звезда на ЦСКА - София се възстанови от контузия и влезе като резерва в домакинството на Краснодар. Двубоят завърши 1:1, въпреки че гостите играха цял час с човек по-малко след червения картон на Гжегож Криховяк.

Полският национал беше изгонен за втори жълт картон в 30-ата минута, секунди след като съотборникът му Урош Спаич си вкара автогол. "Биковете" можеха да изравнят в края на полувремето, но Реми Кабела пропусна дузпа. Въпреки численото неравенство, Краснодар успя да стигне до точката с гол в 65-ата минута на Едуард Сперциян. По този начин тимът на Виктор Гончаренко се придвижи до 7-ото място в класирането, а Ростов е 12-и.

В другия мач днес Рубин прекъсна серията си от 4 срещи без победа във всички турнири и разгроми Урал с 4:0. В герой за тима на Леонид Слуцкий се превърна новото попълнение Андерс Дрейер. Привлеченият от Мидтиланд за 6 млн. евро халф реализира хеттрик в дебюта си, а особено красиво беше първото му попадение, отбелязано с пета още във 2-ата минута.

Защитникът на Урал Артьом Мамин си вкара автогол в 13-ата минута, а през второто попадение Дрейер се разписа още два пъти и показа, че в негово лице казанци имат още едно мощно оръжие в атака освен Джордже Деспотович. В класирането Рубин се изкачи на 4-о място с 14 точки - три по-малко от лидера Зенит. Урал е последен с едва 2 точки.