Арсенал (Тула) на Георги Костадинов отстъпи на Ахмат в скандален мач

Арсенал (Тула) с капитана на българския национален отбор Георги Костадинов загуби с 1:2 в скандален мач при гостуването си на Ахмат в среща от 6-ия кръг на руското първенство. Първото попадение за домакините дойде след като играч от Тула опита да извади топката в тъч, за да се окаже медицинска помощ на негов съотборник. Футболист на домакините обаче пресече топката и подаде за гола. Малко след това гостите изравниха, а Ахмат измъкна победата в 5-ата минута на добавеното време.

Георги Костадинов започна с капитанската лента на Арсенал (Тула) и игра много силно. Той направи един пропуск пред вратата на противника, но създаде още две добри възможности за своите съотборници, които обаче не ги използваха. Костадинов остана на терена до 93-ата минута, когато беше заменен от Евгений Марков. В последните две минути обаче дойде драмата и Ахмат спечели с 2:1.

Косоварското крило Бернард Бериша започна да рита наред играчите на Тула. В 19-ата минута подсече Георги Костадинов, но не беше наказан с жълт картон. След само две минути той той съсече и Горан Чаушич, а Урош Радакович тръгна да вади топката в тъч, за да бъде оказана медицинска помощ на падналия му съотборник. Бериша обаче пресече топката и подаде на Мохамед Конате, който откри резултата за домакините.

7 минути по-късно Даниил Степанов изравни за Арсенал, след като засече ниско подаване от ляво на Сергей Ткачьов. Двете положения с участието на българина се откриха в последните 5 минути. В 85-ата минута той изтърва с глава, но само след две минути успя да отнеме топката, напредна и търсеше пас. Но никой от хората в атака не се откри на празно пространство. 30-годишният българин опита да стреля, но беше затворен.

В 5-ата минута на добавеното време домакините стигнаха до успеха. Прострелно подаване на Кадиров от дясното крило се отби във вратаря и един защитник, топката отиде у Иван Коновалов, който вкара за 2:1.

След този резултат Ахмат е на 7-о място с 9 точки, а Арсенал на 14-о място с 4.