Лион показа характер, но отново не победи

Осмият кръг в Лига 1 донесе ново разочарование за Лион. Отборът на Петер Бош стигна само до 1:1 у дома срещу Лориен и има 12 точки, което е точно двойно по-малко от актива на водача Пар Сен Жермен. "Хлапетата" играха почти цял мач с човек по-малко, след като левият бек Емерсон Палмиери получи червен картон в 15-ата минута.

Изгонването на италианския национал беше доста спорно, но освен него Лион се сблъска и с други проблеми. Контузии получиха двамата централни защитници Жером Боатенг и Джейсън Денайър, а гостите поведоха малко след червения картон и се прибраха в половината си, за да пазят резултата.

Лион можеше да изравни в края на първото полувреме, но Лукас Пакета пропусна. В 49-ата минута появилият се на почивката Ислам Слимани изведе по чудесен начин Карл Токо-Екамби и той простреля Пол Нарди за 1:1. Домакините имаха немалко възможности да осъществят пълен обрат, но не се възползваха от тях.

Лориен е на 4-о място в класирането с 13 точки, колкото има и третият Ница. В следващия кръг отборът на Кристоф Пелисие ще посрещне новака Клермон, а Лион ще гостува на Сент Етиен, но преди това ще е домакин на Брьондби в Лига Европа.