Меси се разсърди на Почетино, но ПСЖ постигна важна победа

Пари Сен Жермен записа шеста поредна победа от началото на сезона в Лига 1. Домакинството на Лион се превърна в истинска драма, завършила с щастлив край за парижани - 2:1. Те стигнаха до трите точки с гол в добавеното време на Мауро Икарди. Преди това Лукас Пакета даде аванс на гостите (54'), а Неймар изравни от дузпа (66').

Лионел Меси отново не можа да открие головата си сметка за френския гранд. Той направи няколко пропуска през първото полувреме, като веднъж и гредата го лиши от попадение. В 76-ата минута Маурисио Почетино изненадващо смени сънародника си, който видимо се ядоса и не подаде ръка на треньора.

Звездите на ПСЖ отнесоха много критики след мача с Брюж в Шампионската лига, в който не само не успяха да спечелят, но през второто полувреме бяха тотално надиграни. В първенството обаче парижани имаха 5 поредни победи преди днешното дерби и се стремяха да увеличат преднината си пред втория Марсилия.

Почетино направи цели пет промени в състава в сравнение с гостуването в Белгия. На пейката останаха Кейлор Навас, Хакими, Диало, Паредес и Вайналдум, а вместо тях от първата минута започнаха Джанлуиджи Донарума, Тило Керер, Нуно Мендеш, Идриса Гей и Анхел Ди Мария.

Лион пристигна на "Парк де Пренс" в отлично настроение след победата над Рейнджърс в Лига Европа. Джердан Шакири и Карл Токо-Екамби стартираха по крилата, а Пакета помагаше от втора позиция на изнесения напред Ислам Слимани. С капитанската лента излезе Джейсън Денайър.

В началото Донарума трябваше да получи медицинска помощ, защото Слимани неволно го настъпи по ръката. Ди Мария пък си изкара жълт картон за нарушение срещу Максенс Какере. Денайър успя да блокира първия удар на Меси, а Антони Лопеш се справи с изстрел на Ди Мария. В 17-ата минута стражът на Лион отново показа класа и отрази удар на Меси, който беше изведен на добра позиция от Килиан Мбапе.

Домакините наложиха много високо темпо в средата на първото полувреме. В 32-ата минута Неймар проби и комбинира с Меси. За аржентинеца оставаше само да преодолее Антони Лопеш, но вратарят отново излезе победител в дуела помежду им. Пет минути по-късно Меси изпълни отлично пряк свободен удар, но топката срещна напречната греда.

Второто полувреме предложи още повече емоции. В 54-ата минута Лион поведе. Токо-Екамби проби отляво, вдигна глава и видя Лукас Пакета, като му достави перфектно центриране по земя, а бразилецът вкара третия си гол за сезона.

В 66-ата минута Неймар изравни от дузпа. Самият той спечели наказателния удар, като бе фаулиран от Мало Густо, но отново останаха съмнения, че бразилецът преигра, а освен това самият той държеше съперника за фланелката.

В 76-ата минута Меси бе заменен от Хакими и остана учуден от това решение на Почетино, като не му хареса, че не се разписа в първия си мач на "Парк де Пренс". Камерите проследиха гневната реакция на звездата и на пейката, но той все пак бе успокоен от съотборниците си.

В 93-ата минута Мбапе проби отляво и сложи топката на главата на Икарди, който между двама защитници успя да играе пръв и да вкара през безпомощния вратар Лопеш. По този начин ПСЖ събра 18 точки от 6 мача и има преднина от 5 точки пред Марсилия. Лион е на 9-о място с едва 8 пункта.