Лориен изтръгна успеха срещу шампиона Лил

Отборът на Лориен изтръгна победа с 2:1 над шампиона Лил в двубой от петия кръг на френската Лига 1. Домакините напълно заслужено стигнаха до успеха на собствения си “Стад дю Мустоар”, но трябваше да се борят до самия край на срещата. Любопитното е, че през миналия сезон Лориен загуби и двата мача срещу Лил с общ резултат 1:8, но сега успя да се възползва от игровата криза в редиците на "договете".

Още в седмата минута Лориен поведе в резултата с попадение на Арманд Лориент. Резултатът се запази до 25-ата минута, когато Бурак Йълмаз изравни от дузпа за шампионите.

Така се стигна до 87-ата минута, когато асистентът за първия гол за Лориен Терем Мофи сам записа името си сред голмайсторите за крайното 2:1.

С успеха Лориен се изкачи на четвъртата позиция във временното класиране с 8 точки, докато Лил е десети с 5. Лидер е Пари Сен Жермен с 12, но и с мач по-малко.