Силно начало донесе три точки на Спартак (М)

Спартак (Москва) победи с 3:2 гостуващия Уфа в среща от 9-ия кръг на Премиер лигата на Русия. Тимът на Руи Витория реши всичко в своя полза още в първия половин час с голове на Есекиел Понсе и Куинси Промес. "Червено-белите" вече са 8-и в класирането с 13 точки, а техният съперник има 8 и е непосредствено над зоната на изпадащите.

След първия съдийски сигнал феновете на Спартак демонстрстивно се обърнаха с гръб към любимците си в знак на протест срещу слабите резултати от началото на сезона и постоянните скандали в клуба. Футболистите се постараха да отговорят с добра игра и поведоха още в 3-ата минута. Всичко започна с пас на Зелимхан Бакаев, който изведе Поне сам срещу стража на гостите и аржентинецът не сбърка.

Малко по-късно Промес имаше шанс да удвои, но Беленов отрази удара му. Наил Умяров също можеше да се разпише, но след силния му изстрел топката мина на сантиметри от гредата. Надмощието на Спартак даде резултат в 29-ата минута. Голът падна след груба грешка в защитата на Уфа, която позволи на Промес да се озове на чиста позиция. Нидерландецът преодоля Камилов и прати топката в мрежата.

През второто полувреме спартаковци играха по-предпазливо, а Уфа рядко успяваше да застраши вратата на Александър Максименко. Гостите бяха най-близо до гола в 74-ата минута, но Константин Плиев стреля встрани от целта. В добавеното време Александър Ломовицкий от Спартак уцели гредата.