Много голове в днешните мачове в Русия

Днешните мачове от 8-ия кръг в първенството на Русия предложиха доста емоции за феновете и много голове. В трите изиграни срещи паднаха общо 13 попадения.

Ранният мач противопостави Уфа и Химки, като домакините стигнаха до успех с 3:2. Гостите поведоха чрез Денис Глушаков в 44-ата минута, но след това паднаха три попадения за домакините, реализирани от Хамид Агаларов в 52-ата, Владислав Камилов в 62-ата и отново Агаларов в 82-ата минута. В добавеното време отново Глушаков отбеляза втори гол за Химки, но вече бе твърде късно за нещо повече.

Втората среща между Криля Советов и Ростов бе още по-резултатна, като тя завърши 4:2. Николай Комличенко откри за гостите в 23-ата минута, но автогол на Бастош в 44-ата възстанови равенството. През втората част домакините излязоха напред в резултата след точни изстрели на Силвие Бегич в 51-ата и Максим Глушенков в 58-ата минута. Данийл Глебов върна интригата в 69-ата минута, но в добавеното време Владислав Сарвели подпечата успеха на състава от Самара за крайното 4:2.

Последната среща противопостави Ахмат (Грозни) и Краснодар, като там победата отиде за гостите с 2:0. И двете попадения паднаха в края на първото полувреме, а те бяха дело на Реми Кабела в 41-ата и Владимир Илин в 44-ата минута.

След тези мачове Краснодар излезе 5-и с 13 точки, Криля Советов е 10-и с 10 точки, Ахмат е една позиция по-надолу с 9 точки, Уфа е с точка по-малко на 11-ото място, а в Ростов и Химки остават в опасната зона, съответно на 13-ата и 14-ата позиция с по 6 точки.