ЦСКА (М) задълбочи кризата в Спартак

Феновете на Спартак (Москва) отново останаха разчоаровани от любимците си. Сезонът започна с провал в квалификациите на Шампионската лига, преди няколко дни тимът стартира с домакинска загуба от Легия (Варшава) в групите на Лига Европа, а днес дойде и поражението от ЦСКА (Москва) в столичното дерби от 8-ия кръг на РПЛ.

В герой за "армейците" се превърна Антон Заболотний. Нападателят вкара гола за успеха с 1:0, а в добавеното време получи червен картон. ЦСКА се изкачи на 7-о място в класирането с 13 точки, а Спартак е 9-и с 10 пункта и само три победи. Старши треньорът Руи Витория е под все по-голямо напрежение и няма да е изненада, ако се стигне до смяната му.

Като цяло мачът беше равностоен и без много интересни ситуации пред двете врати. Първият точен удар отправи Куинси Промес в 30-ата минута, но Игор Акинфеев с лекота спаси. ЦСКА атакуваше повече, но комбинациите на тима бяха лесни за разгадаване от защитата на Спартак.

В началото на втората част символичните гости пропуснаха "златен" шанс. Далечен изстрел на Литвинов затрудни Акинфеев, топката отскочи към Есекиел Понсе, но аржентинецът я прати в аут. В играта на ЦСКА настъпи положителна промяна след влизането на Илзат Ахметов и Емил Бохинен. "Армейците" обаче все така се затрудняваха да измислят нещо интересно в офанзивен план.

В 77-ата минута гол на Куинси Промес беше отменен заради засада. В 81-ата Бистрович шутира, Кофрие застана на пътя на топката, но тя отиде в Заболотний, който с плътен удар я прати във вратата на Александър Максименко. малко след изтичането на редовното време голмайсторът получи втори жълт картон за нарушение срещу Виктор Моузес и беше изгонен.

Спартак можеше да се добере до равенството, но в заключителните секунди Акинфеев демонстрира класата си и отрази коварен изстрел на Промес.