Най-после победа за тима на Малинов

Льовен на Кристиян Малинов сложи край на серията разочароващи резултати от началото на сезона. След шест мача без победа, отборът на Марк Брис се наложи с 2:1 над Кортрийк и събра 7 точки, но остава на предпоследното 17-о място Юпилер лигата. Със същия актив са Гент, Сент Трюйден и Мехелен, а на дъното само с 1 точка е Беершот.

Малинов започна като титуляр и игра до 60-ата минута, когато вместо него на терена се появи Мандела Кейта. Малко преди това домакините бяха повели с гол на Алексис де Сарт, но в 62-ата минута Фаиз Селемани изравни. Победата за Льовен стана факт след точен изстрел на Сийбе Шрайверс в 78-ата минута.

Кортрийк завърши с човек по-малко, защото в добавеното време червен картон получи Александър Радованович. Неговият отбор е 8-и в класирането с 10 точки, а лидер с 14 е Брюж.