Късметът отново обърна гръб на Селта

Селта играе добре и създава много положения пред противниковите врати, но липсата на ефективност проваля отбора. Така беше и в домакинството на Кадис, загубено с 1:2. Гостите почти не минаваха центъра, но вкараха два гола в края на първото полувреме и след това се окопаха още повече. Санти Мина върна едно попадение в 65-ата минута, а до края гредите на два пъти лишиха галисийци поне от точка.

Това е 4-а загуба за Селта от изиграните до момента 5 мача в Ла Лига. Тимът на Едуардо Кудет не падна единствено при визитата си на Осасуна (0:0). Кадис пък постигна дебютна победа от старта на кампанията и се отдалечи от дъното на класирането.

Селта доминираше през целия двубой, но показа слабости в защита и Кадис се възползва. В 38-ата минута Антони Лосано се извиси след центриране на 17-годишния талант Алваро Бастида и направи безпомощен Матиас Дитуро. Само няколко минути по-късно отново Лосано беше в центъра на събитията. Той си спечели дузпа, която Салва Санчес пропусна, но при добавката Алфонсо Еспино не сбърка.

Брайс Мендес и Тиаго Галярдо влязоха за началото на второто полувреме в състава на Селта. "Небесносините" с всички сили се стремяха да избегнат трета поредна домакинска загуба и бяха близо до това да успеят. В 64-ата минута настана голямо разбъркване в наказателното поле, преди Санти Мина да прати топката в мрежата за 1:2.

Селта започна да атакува още по-яростно, а Кадис се бранеше с всички сили. В първата минута на добавеното време Яго Аспас стреля с глава, но топката се отби от гредата. Последният шанс за домакините дойде в заключителните секунди, когато Жейсон Мурийо засече центриране от фланга, но отново напречната греда лиши галисийци от гол.

В следващия кръг Селта ще гостува на Леванте, а Кадис ще посрещне Барселона.