Югоизточна Трета лига: Локомотив (Пловдив) II - Ботев (Пловдив) II

Леванте се постара, но остана без победа

Отборите на Елче и Леванте завършиха наравно 1:1 на “Мартинес Валеро” в двубой от 5-ия кръг на Ла Лига. Така гостите от Валенсия останаха без победа от началото на сезона, но за сметка на това стигнаха до четвъртото си реми.

“Жабчетата” излязоха пределно мотивирани да вкарат гол още преди почивката, но вместо това направиха единствено пропуски. Това им изигра лоша шега, тъй като в 33-ата минута неразбирателство в тяхната защита даде шанс на Лукас Перес да открие резултата в полза на домакините. Все пак в 55-ата минута Хосе Луис Моралес проби в наказателното поле и отбеляза попадението, с което неговият тим стигна до поредното си реми. Така Елче е на 10-ата позиция в класирането с 6 точки, докато Леванте е 14-и с 4 спечелени пункта.