Трябваше ли да има червен картон за Каземиро?

Реал Мадрид е сам на върха в класирането на Ла Лига в момента, след като постигна драматична победа с 2:1 на “Местая” срещу Валенсия в мач от петия кръг в неделя вечерта. До 86-ата минута “прилепите” от Валенсия имаха гол аванс в резултата, но попаденията на Винисиус Жуниор и Карим Бензема в рамките на 2 минути донесоха трите точки на “лос бланкос”. За Валенсия пък точен бе Уго Дуро в 66-ата минута. Отборът на Карло Анчелоти е първи в подреждането с 13 точки и е с 2 повече от шампиона Атлетико Мадрид.

Спорните моменти в двубоя не бяха твърде много, но все пак имаше един ярък такъв в самия край на първото полувреме, когато резултатът беше 0:0. Бразилският халф на Реал Мадрид Каземиро извърши грубо нарушение срещу Макси Гомес, влизайки с бутоните напред в глезена на нападателя на “прилепите”. Реферът Пабло Гонсалес Фуентес показа жълт картон на Каземиро, но според бившия футболен съдия Итуралде Гонсалес наказанието за халфа на “лос меренгес” е трябвало да бъде по-сурово, а именно - отстраняване от игра.

Реал Мадрид обърна Валенсия на "Местайя" в трилър и поведе в Ла Лига

“За мен това е червен картон. Напомням, че намерението няма значение, важно е самото влизане. Каземиро трябваше да бъде изгонен за сериозно нарушение”, заяви пред Carrusel Deportivo Итуралде Гонсалес.

Реал Мадрид изравни клубен рекорд

В друг мач от Ла Лига в същия ден защитникът на Бетис Херман Песея получи червен картон срещу Еспаньол (2:2) за подобно нарушение.