Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Реал Мадрид обърна Валенсия на "Местайя" в трилър и поведе в Ла Лига

Отборът на Реал Мадрид излезе начело в класирането в Ла Лига, след като победи като гост Валенсия с 2:1 в двубой от петия кръг. С успеха мадридчани събраха 13 точки и изпревариха шампиона Атлетико Мадрид, който вече е втори с 11. Валенсия пък остана на третата позиция с 10.

Двубоят на "Местайя" предложи много емоции на зрителите. Попадението за Валенсия падна в 66-ата минута, а негов автор стана Уго Дуро. В 86-ата минута Винисиус върна равенството. Две минути по-късно Карим Бензема направи обрата пълен.

“Прилепите” стартираха успешно сезона под ръководството на Пепе Бордалас и заемаха третото място във временното класиране с 10 точки, колкото имаше и Реал Мадрид. “Кралския клуб” обаче дойде на “Местайя” с кадрови проблеми. Треньорът Карло Анчелоти нямаше как да разчита на петима играчи - Тони Кроос, Марсело, Гарет Бейл, Дани Себайос и Ферлан Менди

Еден Азар започна в предни позиции до Карим Бензема и Винисиус Жуниор, а тримата в средата на терена бяха Лука Модрич, Каземиро и Феде Валверде. Пред Тибо Куртоа действаха Даниел Карвахал, Едер Милитао, Дейвид Алаба и Начо Фернандес. Карвахал обаче се контузи много рано и вместо него влезе Лукас Васкес.

От състава на Валенсия заради травми липсваха Денис Черишев, Хосе Гая и Кристиано Пичини. Атаката на "прилепите" поведоха Максимилиано Гомес и Гонсало Гедеш. Тимът от "Местайя" се надяваше да сложи край на серията от 18 мача, в които неизменно получава гол от Реал.

Първата интересна ситуация беше в 11-ата минута. Тогава силен удар на Валверде затрудни Гиорги Мамардашвили, но грузинският страж се справи. Малко по-късно Карлос Солер получи травма и бе заменен от Юнус Муса. В 14-ата минута Азар напредна опасно, но Омар Алдерете остана близо до белгиеца и блокира изстрела му.

Проблемите за Валенсия продължиха, защото защитникът Тиери Корея също се контузи и напусна принудително, а мястото му зае Тони Лато. Карло Анчелоти пък трябваше да замени Дани Карвахал и на десния фланг на защитата застана Лукас Васкес. В 29-ата минута Макси Гомес имаше претенции за дузпа, но интервенцията на Алаба беше чиста.

Реал трудно организираше атаките си до почивката. Все пак, в 32-ата минута Каземиро отправи силен удар, спасен от Мамардашвили. Резервата Муса се прояви с хубав пробив към наказателното поле на мадричани, но шутира много неточно. Най-чистото положение през първите 45 минути се откри пред Габриел Паулиста, но Куртоа показа блестящ рефлекс и попречи на бразилския защитник да открие в полза на Валенсия.

Началото на втората част започна с изключителен пропуск на Гедеш, който пропусна да порази вратата на Реал от границата на наказателното поле, след като получи отлична топка на силния си крак.

Играта продължи да е много интензивна, като атаките следваха една след друга, но не се стигаше до големи опасности и пред двете врати. След около час игра темпото се поуспокои, като Реал започна да владее повече топката и успяваше да обстрелва точно вратата на домакините.

Така се стигна до 66-ата минута, когато Валенсия излезе напред в резултата с попадение на Уго Дуро, който се възползва от грешка в отбраната на гостите и откри с удар от близка дистанция с левия крак. Топката се удари в гърба на Лукас и попадна в непокрития Дуро, който я вкара в мрежата с хубаво воле.

Натискът на Реал беше мигновен и постепенно играчите на “белия балет” се настаниха в половината на “прилепите”.

В 73-ата минута Лукас Васкес отправи прецизен пас към Родриго, но нападателят на Реал не успя да намери вратата от малък ъгъл.

В 86-ата минута Винисиус върна равенството за Реал Мадрид след подаване на Карим Бензема. Това стана след центриране на Родриго и хубаво спиране на Карим Бензема за бразилеца. Само две минути по-късно обратът стана пълен, когато ролите се размениха - Винисиус асистира на Бензема, който с глава направи 2:1 за “кралския клуб”, с което оформи и крайният резултат.