Еспаньол спря десетима от Бетис с късен гол

Отборите на Бетис и Еспаньол завършиха наравно 2:2 на “Бенито Вийямарин” в двубой от петия кръг на Ла Лига.

Гостите поведоха в 16-ата минута, когато Алейш Видал оползотвори подаване на Раул де Томас със силен шут. В 41-ата Вилиан Жозе изравни за севилци, след като защитникът Адриа Педроса не успя да изчисти удара му по земя. В добавеното време Ектор Белерин се пребори за топката край аутлинията и я подаде на Набил Фекир, който със своя изстрел донесе пълния обрат в мача. В 78-ата минута обаче след намеса на ВАР съдията изгони Херман Песея за много груб фал срещу Видал и така домакините останаха с десет човека на терена. В седмата минута от добавеното време на срещата Леандро Кабрера вкара гола, с който осигури равенството в двубоя.

Така Бетис е 11-и в класирането с актив от 6 точки, докато Еспаньол е 16-и с 3 спечелени пункта, но само от ремита.