Попадение в стил "Меси" донесе първа победа на Бетис

Гранада направи силно второ полувреме, но загуби с 1:2 от Бетис в последен мач от 4-ия кръг на Ла Лига. Двубоят на "Лос Карменес" предложи много интересни моменти и вървеше към заслужено равенство, преди в 89-ата минута Серхио Каналес да донесе трите точки на гостите от Севиля. 30-годишният халф направи брилянтен рейд между няколко футболисти на Гранада не остави шансове на Луис Максимиано.

Това беше първа победа за севилци през сезона. Отборът на Мануел Пелегрини вече има 5 точки и се изкачи в средата на класирането, а Гранада остана непосредствено над зоната на изпадащите със скромния актив от 2 точки.

Дебют с екипа на Бетис направи Ектор Белерин, който беше доста активен по десния фланг. Севилци стартираха силно в андалусийското дерби, но Набил Фекир не успя да открие резултата от чиста позиция. В 13-ата минута шанс се откри и пред Кристиан Тейо, който шутира встрани от вратата.

Гостите продължиха да доминират и Набил Фекир уцели гредата в 34-ата минута, а секунди по-късно Луис Максимиано се справи със силен шут на Вилиам Карвальо. Логичното се случи точно преди почивката. Тогава младият Родри си нагласи топката на левия крак и с перфектен фалцов изстрел прати топката в далечния ъгъл на вратата.

През второто полувреме Гранада се преобрази, за което помогнаха и смените на Роберт Морено. В 66-ата минута колумбиецът Луис Суарес изравни с много силен шут до гредата. Съименникът на голмайстора на Атлетико Мадрид намери пространство на границата на пеналта и изненада Руи Силва.

Домакините дори можеха да стигнат до пълен обрат, но не се възползваха от положенията си, а в края бяха наказани от Каналес. Бившият футболист на Реал Мадрид тръгна почти от центъра, преодоля трима съперници в стил "Лео Меси" и влезе в наказателното поле, след което с левия крак прати топката в мрежата.