Бетис със зрелищен обрат срещу Селтик, Байер (Л) пречупи Ференцварош (видео)

Бетис надви Селтик с 4:3 като домакин на старта на Лига Европа. Мачът бе от Група “G” на турнира, а интересното в случая бе, че “детелините” пропиляха аванс от два гола в резултата, като той бе заличен бързо от андалусийците. Гостите от Шотландия поставиха съперника си в трудно положение с два гола, дело на Албиан Айети в 15-ата минута и на Йосип Юранович в 27-ата. Още до почивката обаче севилци съумяха да стигнат до 2:2. Първо Хуан Миранда бе точен за 1:2 в 32-ата минута, а само три минути по-късно Хуанми реализира второто попадение за домакините.

В началото на втората част испанците нанесоха в рамките на 3 минути нови два удара на противника си. В 50-ата минута Борха Иглесиас направи резултата 3:2 с удар с пета между бранителите на гостите и пълният обрат бе факт, а в 53-ата Хуанми реализира второто си попадение в срещата. Три минути преди край Антъни Рейстън вкара третия гол за Селтик, но “детелините” така и не успяха да се преборят поне за равенство.

В другата среща в групата Байер (Леверкузен) също надделя след обрат над Ференцварош - 2:1. Мароканецът Риан Мае изведе унгарците напред в резултата още в 8-ата минута, след като бе оставен сам във вратарското поле от бранителите на “аспирините”. Мае нямаше как да сбърка на празна врата след центриране отляво и Ференцварош излезе напред в резултата, но в 37-ата минута Есекиел Паласиос изравни за Байер с хубав изстрел в горния десен ъгъл на противниковия страж. Аржентинецът се намираше около границата на наказателното поле в момента на шута.

В 39-ата минута Балинт Вексел бе точен за Ференцварош, но голът бе анулиран заради игра с ръка.

В 69-ата минута Флориан Вирц реализира гол за “аспирините” и бившият тим на Димитър Бербатов осъществи обрат в резултата, а това попадение се оказа и с цената на три точки.