Севиля се "спъна" в Елче

Елче и Севиля завършиха наравно 1:1 в среща от третия кръг на Ла Лига. По този начин гостите прекъснаха перфектния си старт и вече само Атлетико Мадрид има възможност да спечели пълния комплект точки от първите три срещи, ако спечели утре. Головете отбелязаха Енцо Андия в 11-ата минута за домакините и Есеф Ен-Несири в 40-ата за гостите.

Играчите на Елче започнаха доста активно и създадоха няколко добри положения за гол в първите десет минути. В 12-ата Енцо Андия бе изведен в добра позиция в наказателното поле и той не сгрреши за 1:0 за домакините, след като прати топката покрай дясната ръка на вратаря Боно.

В 22-ата минута домакините имаха ново добро положение при хубаво центриране отляво, но ударът с глава на Бенедето мина встрани от вратата.

Играчите на Хулен Лопетеги успяха да изравнят в 42-ата минута, когато отлично центриране от фал намери Ен-Насери, който от сериозна дистанция успя да преоодолее Кико Касия за 1:1.

В 62-ата минута Рафа Мир бе много близо до това да изведе севилци напред, но получил отличен пас в наказателното поле и пред открит свободен ъгъл на вратата на Елче, той не съумя да стреля точно, а вместо това прати топката високо в трибуните.

В средата на втората част на терена се появи и новото попълнение Томас Дилейни, който бе привлечен от Борудия (Дортмунд) преди няколоко дни, но и той не успя да внесе някакво сериозно разнообразие в предни позиции.

В следващият кръг Седиля посреща Барселона, а Елче ще гостува на Хетафе.