Елче закотви Хетафе на дъното

Хетафе остана без точка и след 4-ия кръг в Ла Лига. Тимът от мадридското предградие се надяваше да прекъсне серията от лоши резултати в домакинството на Елче, но загуби с 0:1. Новото попълнение Лукас Перес донесе успеха на гостите в 69-ата минута. По този начин Елче записа първи успех през сезона и се изкачи в средата на таблицата.

В началото Хайме Мата от Хетафе имаше претенции за дузпа, но претенциите му бяха подминати от рефера Марио Мелеро. Почти същата ситуация се повтори в 36-ата минута и съдията отново не посочи бялата точка. Домакините бяха по-активни, но не стигаха до опасни положения, а играчите на Елче търпеливо чакаха своя шанс.

В 69-ата минута Мохика изведе Лукас Перес в наказателното поле, той финтира противников защитник и хладнокръвно откри резултата. Последва стихиен натиск на Хетафе, с който отбраната на Елче се справи. В 83-ата минута Мохика можеше да реши всичко, но уцели лявата греда.

В следващия кръг Елче ще посрещне Леванте, а Хетафе ще търси първи точки при визитата си на Райо Валекано.