Втора поредна победа за Торино

Торино взе заслужени три точки при гостуването си на Сасуоло от 4-ия кръг на Серия "А". Два пъти гредите спасиха домакините и два пъти топката беше изчиствана от голлинията, преди Марко Пяца да се разпише в 83-ата минута и да донесе успеха с 1:0 на "биковете". Това е втора поредна победа за тима на Иван Юрич, който се изкачи на 9-о място в класирането с 6 точки. Сасуоло има 4 пункта и заема 11-о място преди останалите двубои от кръга.

Срещата в Реджо Емилия предложи много интересни моменти, но повечето и по-опасни положения бяха създадени от гостите. Дори в отсъствието на Андреа Белоти, Симоне Дзадза и Симоне Верди те показаха доста приятен футбол и продължиха възхода си, започнал с разгромната победа с 4:0 над новака Салернитана преди седмица.

Сасуоло можеше да поведе в началото, но сантиметри лишиха Давиде Фратези от попадение. В 26-ата минута Йосип Брекало изведе Антонио Санабрия сам срещу Андреа Консили, но нападателят пропусна. Голямата заслуга за това резултатът да не бъде променен беше на Джанмарко Ферари, който изби от самата голлиния.

Не след дълго Брекало нацели гредата, а при добваката Вилфрид Синго стреля неточно. Домакините отговориха с хубава атака, завършила с гол на Филип Джуричич, но той правилно беше отменен заради засада. Торино продължи да създава голови възможности, но Консили правеше чудеса на вратата на Сасуоло.

В края на полувремето гредата спря и Денис Прат, но домакините не си взеха поука и след почивката отново допуснаха много грешки в защита. Прат се контузи, а вместо него влезе Карол Линети, който също се включи силно. Поредният пропуск пред вратата на Сасуоло сътвори Саша Лукич, но в 83-ата минута логичното се случи и Пяца вкара гола на победата след хубав пас на резервата Роландо Мандрагора.

В края домакините опитаха да стигнат до равенството, но удар с глава на Ферари се оказа лесен за Ваня Милинкович-Савич.