Инфарктен успех за Рома в мач №1000 на Моуриньо

Рома оглави класирането в Серия "А" след третия кръг. "Вълците" постигнаха изключително трудна победа над гостуващия Сасуоло с 2:1 и са с пълен актив от 9 точки, колкото имат още Милан и Наполи, но ги изпреварват по голова разлика.

В герой за тима от Вечния се превърна Стефан Ел Шаарауи, който вкара гола на победата в добавеното време. Преди това Браян Кристанте (37') даде преднина на "джалоросите", а Филип Джуричич (57') изравни.

Това беше мач номер 1000 в треньорската кариера на Моуриньо, започнала през 2000 година. До момента португалецът има 638 победи, 204 равенства и 158 загуби. Той е ставал шампион на Португалия, Англия, Италия и Испания, а освен това е триумфирал с Шампионската лига и Лига Европа.

В предни позиции за Рома започна Тами Ейбрахам, подкрепян от Николо Дзаниоло, Лоренцо Пелегрини и Хенрих Мхитарян. За Сасуоло в предни позиции действаше националът Джакомо Распадори, а по крилата се разчиташе на Доменико Берарди и Жереми Бога.

Гостите създадоха доста положения и могат да съжаляват, че не си тръгнаха поне с точка. В средата на първото полувреме Берарди прати топката във вратата на Руи Патрисио, но голът му беше отменен заради засада. Рома излезе напред в 37-ата минута, когато Пелегрини намери Кристанте и той се разписа за 1:0.

На полувремето Распадори беше заменен от Джанлука Скамака, който веднага получи шанс да се разпише, но Руи Патрисио спаси. В 57-ата минута обаче Берарди преодоля Кристанте и отправи ниско центриране, а Джуричич беше на точното място и възстанови равенството. Последва двойно спасяване на Андреа Консили след изстрели на Пелегрини и Ейбрахам.

Руи Патрисио също показа класа, избивайки коварен фалцов удар на Берарди. После Пелегрини се промъкна между двама защитници на Сасуоло, но шутира над вратата. Двата отбора продължиха да създават положения, а в една ситуация топката беше изчистена от голлинията на гостите.

В 87-ата минута Хамед Траоре можеше да донесе победата на Сасуоло, но топката срещна гредата. Така се стигна до втората минута на добавеното време и блестящото изпълнение на ел Шаарауи. Бившият италиански национал се възползва от добрата игра с гръб към вратата на Елдор Шомуродов и майсторски насочи топката в далечния ъгъл. Кълбото се отби от гредата и влезе във вратата.

Моуриньо полудя от радост и започна да тича край тъчлинията, но щастието му можеше да бъде помрачено в оставащите секунди. Скамака вкара много красив гол за 2:2, но се оказа, че е бил в засада и трите точки останаха за Рома. Следващият мач на "вълците" е в четвъртък срещу ЦСКА - София в първия кръг от груповата фаза на Лигата на конференциите.