Милан отнесе Каляри за едно полувреме, Жиру дебютира на “Джузепе Меаца” с два гола

Отборът на Милан постигна убедителна победа с 4:1 над Каляри в първото си домакинство пред фенове през тази година. Новото попълнение на “росонерите” Оливие Жиру (24', 43' д.) вкара два гола в първия си мач на “Джузепе Меаца”. Преди него се разписаха Сандро Тонали (12') и Рафаел Леао (17'), а почетното попадение за гостите беше отбелязано от Алесандро Дейола (15'). И петте гола в мача от втория кръг на Серия А бяха вкарани през първата част, а след почивката темпото на игра спадна.

Стефано Пиоли е заложил на същите титуляри като при победата с 1:0 над Сампдория в първия кръг. Оливие Жиру отново води атаката на тима, а от малко по-задни позиции му помагат Алексис Салемакерс и Рафаел Леао по двата фланга, както и Браим Диас в ролята на плеймейкър. Гостите са подредени в 3-5-2 с Жоао Педро и Леонардо Паволети като нападатели.

Още във втората минута Жиру пропусна да се разпише с глава. В 9-ата той изведе Леао сам срещу вратаря, но португалецът се забави с удара си и така Андреа Карбони се хвърли на шпагат и изби топката в корнер. В 11-ата Салемакерс си спечели фал точно до границата на наказателното поле, което даде възможност на Тонали да открие резултата в полза на "росонерите" с перфектно изпълнен пряк свободен удар. Това е първи гол на талантливия халф като играч на Милан.

Сардинците много бързо успяха да изравнят, след като в 15-ата минута Дейола засече с глава центриране на Педро и прекъснаха головата си суша в петте си предходни гостувания срещу миланския гранд. Също така това е първо допуснато попадение за Милан в последните седем шампионатни мача на тима.

Само две минути по-късно домакините отново поведоха. Тогава Леао опита далечен изстрел, който рикошира в гърба на Диас и влезе в противниковата мрежа. Първоначално голът беше записан на името на "десетката", но впоследствие за голмайстор беше обявено крилото. В 20-ата Давиде Калабрия пробва удар по земя, който мина покрай вратата. В 24-ата испанецът намери Жиру в наказателното поле, а нападателят веднага стреля и отбеляза първия си гол с екипа на "Дявола". Така той стана 15-ият французин, вкарал шампионатен гол за Милан.

В 30-ата минута Борис Радунович изби блокиран изстрел на Салемакерс. В 34-ата първо Жиру, а след това и Леао се разминаха с опасни пасове на Тео Ернандес и Салемакерс в наказателоното поле. В 36-ата Паволети опита шут по земя при центриране от корнер, но топката излезе в аут. В 41-ата Кевин Стротман отклони с ръка далечен удар на Диас. Първоначално беше даден фал, но ВАР показа, че нидерландецът е бил в наказателното поле. Така съдията посочи бялата точка, а оттам Жиру отбеляза втория си гол за деня, което му се случва за първи път в мач от първенство от април 2018-а насам, когато неговата жертва беше Саутхамптън.

В 56-ата минута Паволети стреля с глава, но не намери целта. Малко след това Жиру също отправи удар с глава, който обаче беше блокиран. В 67-ата Леао нахлу в наказателното поле и опита пас, който обаче беше пресечен от Диего Годин. В 79-ата Майк Менян изби опасен пряк свободен удар на Хараламбос Ликоянис. Секунди по-късно Паволети стреля, но си спечели само корнер. При неговото изпълнение Габриеле Дзапа нанесе удар с глава, който се оказа неточен. В 87-ата Анте Ребич опита шут, с който прати топката над вратата, като това беше последният пропуск в мача, на който присъстваха около 37 хиляди фенове.

Подобно на Интер, Лацио, Наполи и Рома, Милан има две победи в Серия А от началото на сезона, докато Каляри в първия кръг стигна до реми 2:2 срещу Специя.

МИЛАН - КАЛЯРИ 4:1

1:0 Тонали (12')

1:1 Дейола (15')

2:1 Леао (17')

3:1 Жиру (24')

4:1 Жиру (43' д.)

Милан: Менян, Калабрия, Кяер, Томори, Ернандес, Тонали, Крунич, Салемакерс, Диас, Леао, Жиру

Каляри: Радунович, Чепители, Годин, Карбони, Нандес, Марин, Строотман, Дейола, Далберт, Педро, Паволети