Шампионът Лил продължава да страда

Лил остана без победа и след третия кръг в Лига 1. Шампионът от миналия сезон не прилича на себе си и вече изостава с цели 7 точки от Пари Сен Жермен. При гостуването си на Сент Етиен "песовете" стигнаха само до 1:1. Отборът на Жуслен Гувернек водеше до 85-ата минута, но допусна изравнително попадение, дело на Сайду Соу.

До почивката двубоят беше равностоен а Лил успя да поведе в 38-ата минута с точен изстрел на Бурак Йълмаз. Гостите отнеха топката на фланга и бързо я пренесоха пред наказателното поле. защитник на Лил се опита да изчисти, но вместо това улесни задачата на Йълмаз и турският национал се разписа с прецизен удар под гредата.

През второто полувреме Сент Етиен хвърли повече сили в предни позиции и се добра до равенството. В 86-ата минута домакините спечелиха корнер, след който защитникът Сайду Соу се оказа непокрит и с глава прати топката във вратата - 1:1.

Това е трето поредно равенство за "зелените" от началото на сезона. В следващия кръг те ще гостуват на Марсилия, а Лил ще е домакин на Монпелие.