Френският шампион най-после стигна до победа

Настоящият шампион на Франция Лил трябваше да чака до четвъртия кръг на Лига 1, за да запише първата си победа от новия сезон на първенството. Тимът спечели днешното си домакинство на Монпелие с 2:1.

Първите две попадения паднаха в добавеното време на първото полувреме. Първо Юсуф Язъджъ откри за “песовете”, след като се възползва от пас с глава на Жозе Фонте. Само три минути по-късно Гаетан Лаборд изравни след пас на Стефи Мавидиди, който го завари в близост до вратата. В 56-ата Джонатан Дейвид вкара победния гол от домакините, след като получи топката при центриране от фал. В 73-ата Жуниор Самбия си изкара втори жълт и съответно червен картон и така гостите доиграха мача с десетима играчи на терена.

Лил се намира на 10-ото място в класирането с актив от 5 точки, а Монпелие е една позиция по-надолу и с един пункт по-малко.