Академика направи равен у дома, българите пак не играха

Академика (Клинчени) направи домакинско равенство 1:1 с Миовени. Срещата бе от 7-ия кръг на румънската Лига 1. Треньорът Илие Поенару обаче продължава да не разчита на българите Георги Пашов и Асен Чандъров, които отново не бяха в групата за мача.

Академика поведе с гол на Денис Вентура в 18-ата минута, но гостите изравниха чрез Александру Бузюк в 77-ата минута от дузпа.

Домакините можеха да измакнът победата в 88-ата минута, когато и те получиха дузпа в своя полза, но Хуан Баутиста пропусна от бялата точка.

Така Академика продължава да няма победа от началото на сезона и се намира на последното място в класирането с 2 спечелени точки. Миовени пък е на 7-ата позиция с 10 точки. Водач е ЧФР Клуж с 21 точки.