Чандъров влезе за секунди при загуба от шампиона ЧФР Клуж (видео)

Академика (Клинчени) остана без точка и след втория кръг на румънското първенство. Отборът на Асен Чандъров и Георги Пашов загуби драматично с 1:2 от шампиона ЧФР Клуж. Чандъров се появи като резерва малко преди изтичането на редовното време, а Пашов не влезе в игра.

Треньорът на ЧФР Мариус Шумудика реши да даде почивка на част от титулярите си, но въпреки това гостите доминираха и заслужено стигнаха до победата. Резултата откри Клаудиу Петрила в 61-ата минута след асистенция на Паун и точен удар под гредата. Само осем минути по-късно домакините получиха дузпа и Хуан Баутиста я реализира за 1:1, но в 87-ата минута ветеранът Ясмин Латовлевичи донесе победата на ЧФР Клуж

Чунчуков и Димитров спечелиха българското дерби в първия кръг в първенството на Румъния

Чандъров замени Баутиста веднага след втория гол за гостите, но Академика нямаше достатъчно време да се опита да се добере до равенството. В следващия кръг отборът на двамата българи ще гостува на Динамо (Букурещ).