Динамо (Букурещ) обърна Академика (Клинчени), българите не играха

Динамо (Букурещ) победи с 3:1 Академика (Клинчени) в домакинството си от 3-ия кръг на румънската Лига 1. “Кучетата” трябваше да правят обрат, но успяха да измъкнат трите точки. Двамата българи в състава на гостите - Асен Чандъров и Георги Пашов не бяха в групата за днешната среща.

Мариус Чою откри резултата в 37-ата минута за Академика, но в добавеното време на първата част Динамо изравни чрез Деян Сореску.

През второто полувреме домакините стигнаха и до пълен обрат. Андреас Михаю бе автор на втория гол в 71-ата минута, а отново Сореску сложи точка на спора в добавеното време на мача за крайното 3:1.

С тази победа Динамо събра актив от 6 точки и излезе на 4-ото място в таблицата. Академика пък продължава да страда, записвайки трето поредно поражение и с 0 точки е на дъното.