Осасуна разплака Кадис с късен обрат

Отборът на Осасуна постигна първи успех за сезона в Ла Лига, след като стигна до късен обрат при гостуването си на Кадис в двубой от третия кръг.

Домакините се виждаха победители до края на редовното време, но с късен обрат гостите от Памплона си тръгнаха с трите точки.

Иначе срещата започна отлично за Кадис, след като в 16-ата минута Алекс Фернандес (б.р. брат на аса на Реал Мадрид Начо Фернандес) успя да открие. Резултатът се запази до почивката. След паузата Кике от дузпа изравни за Осасуна. В 66-ата минута Алекс Фернандес отбеляза втория си гол в мача от дузпа. Осасуна смело тръгна напред, тъй като вече нямаше какво да губи. В 76-ата минута гредата спаси аванса на Кадис след удар на Кике

Натискът на Осасуна се засилваше с наближаването на края на редовното време и и логичното се случи. В 90-ата минута реферът отсъди дузпа за Осасуна за игра с ръка на Хуан Кала. Резервата Роберто Торес застана зад топката и успя да преодолее стража на Кадис за 2:2. Това обаче не беше всичко в този мач и драмата тепърва предстоеше.

В петата минута на добавеното време Осасуна стигна до победно попадение, когато след изпълнение на ъглов удар Гарсия се извиси над всички и прати топката в мрежата, макар и вратарят да успя да играе с нея. Осасуна можеше да направи успеха си и по-убедителен в заключителните секунди, но в крайна сметка резултатът в този луд мач се запази. Така Осасуна излезе на осмо място с пет точки, докато Кадис остана 12-и с 2.