Кадис не се огъна на "Бенито Вийямарин"

Бетис и Кадис не успяха да се победят в първи мач от 2-ия кръг в Ла Лига. Двубоят завърши 1:1, от което по-доволни със сигурност са гостите. Те откриха с гол от дузпа на Алваро Негредо в 11-ата минута, но Хуанми изравни в средата на полувремето, а до края на двубоя "зелено-белите" направиха голям брой пропуски и загубиха ценни точки.

На старта на сезона двата тима направиха равенства със същия резултат - Бетис срещу Майорка, а Кадис срещу Леванте. Домакините от Севиля бяха амбицирани да зарадват феновете на "Бенито Вийямарин" с първа победа, но рано се озоваха в ролята на догонващи.

Още в 7-ата минута вратарят на "вердибланкос" Руи Силва извърши нарушение в наказателното поле срещу Антони Лосано и реферът Валентин Писаро отсъди дузпа. Зад топката застана Солдадо, но Силва спаси удара му. Стражът на Бетис обаче не бе стъпил с нито единия си крак на голлинията и изпълнението бе повторено. Солдадо стреля в същия ъгъл и този път прати топката в мрежата.

Изравняването дойде в 22-ата минута. Набил Фекир центрира от корнер, Борха Иглесиас стигна пръв до топката и я насочи с глава към вратата, а Хуанми отблизо не остави шансове на Жеремиас Ледесма - 1:1.

Хуанми можеше да се разпише отново секунди след почивката, но стреля над вратата. В 51-ата минута Хуан Миранда също беше близо до гола след пряк свободен удар.

Макар много рядко да поглеждаха напред, футболистите на Кадис имаха шанс да измъкнат трите точки. В 84-ата минута резервата Исаак Карселен беше намерен непокрит в наказателното поле, но Руи Силва спаси.