Пропусната дузпа остави сблъсъка между Осасуна и Селта без победител

Отборите на Осасуна и Селта не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 2-ия кръг на Ла Лига. Мачът на “Ел Садар” в Памплона завърши при резултат 0:0, но домакините могат повече да съжаляват, че не взеха трите точки, след като пруснаха дузпа, а освен това направиха и още доста пропуски, благодарение на блестящите спасявания на вратаря Матиас Дитуро.

В 48-ата минута Осасуна получи дузпа за нарушение на Карлос Домингес, но Рубен Гарсия не успя да вкара наказателния удар, след като Дитуро спаси с крак.

Само три минути по-късно и гостите поискаха дузпа за игра с ръка на защитник, но съдията бе категоричен, че няма да отсъди такава, а това доста нажежи страстите на терена.

В самия край на мача от Селта за втори път претендираха за дузпа, след като Санти Мина бе изблъскан в наказателното поле, но и този път реферът не посочи бялата точка.

В края Осасуна пропусна няколко чудесни положения чрез Чими Авила, но до гол така и не се стигна.

Така срещата остана без победител, като Осасуна записа второ реми и с 2 точки е на 15-ото място. Селта е с 1 точка на по-долната 16-а позиция.