Бившият треньор на Лил разпиля шампиона с новия си отбор

Кристоф Галтие се завърна на стадион “Пиер-Мороа” с новия си тим Ница си тръгна с убедителна победа. Наставникът, който миналия сезон изведе Лил до шампионската титла, видя как новите му играчи победиха шампиона с 4:0.

Срещата бе решена още до почивката, когато Ница водеше с 3:0. Каспер Долберг откри резултата в първата минута, а в петата Хишем Будаоуи удвои аванса на гостите. В самия край на първото полувреме Амине Гуири се разписа от дузпа и преднината на тима на Галтие стана три гола. През втората част Долберг реализира още един гол за крайното 0:4.

В първия кръг от сезона Лил едвам се добра до точка при гостуването си на Метц, след като стигна до 3:3 с два късни гола. След втория мач вече е ясно, че “песовете” няма да са на нивото от миналата кампания и ще водят тежка битка за топ 4.

Двубоят трябваше да се превърне в празник за феновете на домакините, които се завърнаха на стадиона за първи път от началото на пандемията. Той обаче се превърна в кошмар много рано, тъй като Ница водеше с 2:0 още в петата минута. Проблемите в защита на Лил се видяха в самото начало и Долберг и Будаоуи се разписаха.

Въпреки че владееше топката в 66 процента от времето през първото полувреме, домакините не създадоха положения. Малко преди почивката Гуири вкара от дузпа и до голяма степен реши мача. След почивката Долберг се разписа отново. Датчанинът игра отлично на Европейското първенство и изглежда променен, след като миналия сезон вкара само 6 гола в 29 мача.