Костадинов игра едно полувреме за Арсенал в трилър срещу Краснодар

Краснодар победи Арсенал (Тула) с 3:2 в домакинството си от 4-ия кръг на руската Премиер лига. Срещата предложи пет гола и доста вълнения. Българският национал Георги Костадинов се появи в игра на полувремето, но не успя да помогне на състава от Тула да се спаси от загубата.

Арсенал откри резултата чрез Евгений Луценко в 10-ата минута, но за малко повече от десет минути се стигна до пълен обрат в полза на Краснодар след попадения на Реми Кабела в 24-ата, Юрий Газинский в 29-ата и Джон Кордоба в 37-ата минута на срещата.

Домакиинте можеха да вкарат и четвърти гол, но Кордоба пропусна дузпа в 84-ата минута. Само две по-късно Луценко вкара второ попадение за гостите и върна интригата, но до обрат не се стигна и Краснодар се поздрави с успеха.

В друг мач от кръга съставите на Рубин и Криля Советов не излъчиха победител, а срещата завърши 1:1. Гостите откриха чрез Иван Сергеев в 59-ата минута, но Ин-Бом Хуанг изравни.

Така Рубин пропусна страхотен шанс да оглави класирането и остава на 2-ата позиция с равни точки с първия Зенит - по 10. Краснодар се изкачи до 6-ото място с 6 точки, докато Арсенал и Криля Советов са съответно на 13-ото и 14-ото място с 3 и с 1 точки.