Новата "десетка" на Милан даде успешен старт на "росонерите"

Отборът на Милан започна сезона в Серия А с трудна победа с 1:0 при гостуването си на Сампдория. Новата “десетка” на “росонерите” Браим Диас изигра силен мач и отбеляза единственото попадение в него в 9-ата минута.

В състава на Стефано Пиоли имаше двама дебютанти. Става въпрос за вратаря Майк Менян и за Оливие Жиру, който водеше атаката на тима. Капитанската лента беше поверена на десния бек Давиде Калабрия, който в защита игра заедно със Симон Кяер, Фикайо Томори и Тео Ернандес. По двата фланга нападаха Алексис Салемакерс и Рафаел Леао, а плеймейкър беше Диас. Двамата опорни халфове бяха Сандро Тонали и Раде Крунич, които получиха шанс след контузията на Франк Кесие и факта, че Исмаел Бенасер не е в оптимална форма. Домакините също бяха подредени в 4-2-3-1 с ветерана Фабио Куалярела в центъра на атаката. Той беше подпомаган от Антонио Кандрева, Маноло Габиадини и Микел Дамсгор

В 5-ата минута Куалярела с глава прати топката в аут. Менян го изпълни със силен шут, с който намери Леао. Португалецът напредна и стреля силно, но ударът му беше избит в корнер. В 9-ата Калабрия стигна до аутлинията и върна топката към Диас, чийто шут по земя не беше достатъчно добре избит от Аудеро и така топката влезе в в мрежата на домакините. В 12-ата изстрел на Кандрева профуча покрай вратата на гостите.

В 18-ата Габиадини изпълни опасен пряк свободен удар, който обаче беше избит от Менян в напречната греда, след което топката излезе в корнер. Секунди по-късно френският вратар направи блестящо спасяване на удар на Омар Коли, както и при добавката на защитника, който обаче беше в засада. В 26-ата минута Ернандес отправи далечен изстрел, който беше отразен от Аудеро. Топката отиде при непокрития Крунич, чийто удар не намери целта. Последваха пропуски на Салемакерс и Куалярела. В 40-ата минута Жиру не успя да преодолее вратаря със своя удар, но и без това беше свирена много тънка засада.

В 52-ата минута груба грешка на Ернандес позволи на Габиадини да стреля от малък ъгъл, но Менян отрази удара му. В 62-ата далечен изстрел на Калабрия мина малко над вратата. В 67-ата Диас отправи удар от дистанция, с който не затрудни Аудеро. В 72-ата минута Габиадини беше заменен от Валерио Вере заради контузия на глезена. В 81-ата Алесандро Флоренци влезе на мястото на Салемакерс и така направи своя дебют за "росонерите". В 87-ата Кандрева пробва далечен шут, с който Вере се размина и така топката излезе в аут. В добавеното време резервата Анте Ребич сътвори последния пропуск в срещата и така не успя да направи успеха на тима си по-убедителен.

Това беше 11-а победа за Милан като гост в Серия А през тази година, както и шести пореден шампионатен мач на "росонерите" със суха мрежа.

САМПДОРИЯ - МИЛАН 0:1

0:1 Диас (9')

Сампдория: Аудеро, Берешински, Йошида, Коли, Ауджело, Торсби, Екдал, Кандрева, Габиадини, Дамсгор, Куалярела

Милан: Менян, Калабрия, Кяер, Томори, Ернандес, Крунич, Тонали, Салемакерс, Диас, Леао, Жиру