Куалярела вдъхнови Сампдория за обрат

Неостаряващият Фабио Куалярела беше в основата на победата на Сампдория над Алесандрия с 3:2 в среща от 1/32-финалите в турнира за Купата на Италия. Тимът от Генуа губеше с 1:2 на полувремето, но успя да обърне нещата в своя полза и си осигури сблъсък с Торино в следващия кръг.

Далечен удар на Рикардо Киарело даде ранен аванс на гостите. Топката мина между няколко футболисти, а Емил Аудеро явно не я видя добре и позволи тя да мине между пръстите му. Малко по-късно Куалярела се разписа с атрактивно изпълнение с пета, но голът му беше отменен заради засада. Не след дълго бившият италиански национал направи подобно отиграване и този път резултатът стана 1:1.

В самия край на полувремето Бартош Бережински извърши нарушение в наказателното поле, а Симоне Корац реализира дузпата и Алесандрия отново поведе. Веднага след почивката Маноло Габиадини възстанови равенството, а Мортен Торсби в 52-ата минута след центриране на Антонио Кандрева донесе победата на “моряците”.

Напред продължава Салернитана след победа с 2:0 у дома над Реджина. И двата гола бяха дело на Федерико Бонацоли. На 1/16-финалите Салернитана ще се изправи срещу Дженоа.