Станислав Иванов се размина с първи гол в МЛС

Чикаго Файър записа нова загуба в Мейджър Лийг Сокър. Отборът на Станислав Иванов отстъпи с 0:1 като гост на Орландо Сити и е на 12-о място в Източната конференция с 20 точки. Това е общо 19-и пореден мач за Чикаго без победа на чужд терен. Последният успех далеч от дома беше именно срещу Орландо Сити преди почти две години.

Индиана Василев с гол, Стаси Иванов с асистенция в трилър между Интер Маями и Чикаго Файър

Иванов започна като титуляр и остана на терена до 71-ата минута, когато беше заменен от Брайън Гутиерес. Българинът имаше две добри възможности да открие головата си сметка зад Океана, но в първия случай стреля неточно с глава, а малко по-късно негов удар с левия крак беше спасен от стража на домакините Мейсън Стеджъхър.

Орландо Сити стигна до победата с попадение на Бенджи Мичъл в 51-ата минута. 25-годишният нападател се разписа с плътен изстрел от границата на наказателното поле, след като преди това защитник на Чикаго загуби топката.

В друг мач тази нощ ДС Юнайтед падна с 1:2 от Атланта Юнайтед. Бившият съотборник на Станислав Иванов в Левски Найджъл Робърта не игра за домакините заради контузия.