Индиана Василев с гол, Стаси Иванов с асистенция в трилър между Интер Маями и Чикаго Файър

Интер Маями победи Чикаго Файър с 3:2 в сблъсъка между двата тима от 20-ия кръг в МЛС. Срещата предложи много емоции, но накрая домакините измъкнаха победата в добавеното време. Американецът с български корени Индиана Василев и българинът Станислав Иванов имаха важна роля в мача. Първият откри резултата за домакините, докато вторият се отчете с асистенция за второто попадение на гостите.

Интер поведе в 33-ата минута, когато Гонсало Игуаин пусна извеждащ пас за Роби Робинсън, неговият удар бе спасен от вратаря, но притичалият Индиана Василев отблизо прати топката в мрежата.

Чикаго обаче направи пълен обрат в края на първото и началото на вротото полувреме. В 40-ата минута гостите изравниха след гол с глава на Франсиско Калво след центриране от корнер. След това в 48-ата минута Станислав Иванов получи пас в наказателното поле и върна към точката на дузпата, където Лука Стоянович засече кълбото във вратата за 1:2.

Интер обаче успя да направи нов обрат. Първо в 62-ата минута Игуаин получи зад защитата, овладя и подаде за Робинсън, който хладнокръвно реализира за 2:2.

Драмата настъпи в 3-ата минута на добавеното време, когато Виктор Уйоа получи пред наказателното поле и подаде за Родолфо Писаро, който стреля във вратата и реализира победния гол за домакините за крайното 3:2.

Така Интер записа ценен успех и с 19 точки се намира на 12-ото място в таблицата, като е само на точка зад днешния си съперник, който е 11-ти. Отборът от Маями обаче е с два мача по-малко.