Мура се сгромоляса у дома срещу Щурм

Отборът на Мура допусна тежка загуба с 1:3 в първия мач срещу Щурм (Грац) от плейофа за влизане в групите на Лига Европа. Австрийците стигнаха до успеха с обрат и направиха голяма крачка към класиране напред в турнира.

Началото на мача с нищо не подсказваше подобно развитие. Домакините поведоха още в 3-ата минута с гол на Жига Шкофлек. Много бързо обаче гостите възстановиха равенството от дузпа в 18-ата минута, реализирана от Якоб Янчер.

През втората част Щурм направи и пълен обрат за две минути. Първо Отар Китиешвили изведе австрийците напред в 61-ата минута, а след това в 63-ата Келвин Йебоа оформи крайното 1:3.

Така Щурм си тръгва повече от доволен от гостуването си в Словения и вече се вижда в групите на Лига Европа. Мура пък трябва да направи голям подвиг, за да обърне нещата в своя полза в реванша.