Трудно, но заслужено: Лудогорец продължава да мечтае за групите на ШЛ

Шампионът Лудогорец се класира за третия квалификационен на Шампионската лига. “Орлите” победиха с 3:1 като домакин словенския първенец Мура като домакин и след като първия мач в Западните Балкани бе завършил 0:0 продължават напред. Пиерос Сотириу, Елвис Ману и Каули бяха точни за разградчани, докато за гостите вкара Томи Хорват.

30 Лудогорец - Мура

Като цяло Лудогорец и в двата мача не остави съмнение, че е по-класният тим, но крайният успех не дойде особено лесно. След вихрено начало за домакините, гостите изравниха в средата на втората част и само грешка в отбраната на словенците донесе успеха на “орлите” в редовното време. В края на мача падна и затвърждаващия класирането трети гол.

Успехът днес означава, че Лудогорц за поредна година ще участва в групова фаза на европейски клубен турнир. В най-добрия случай това ще е Шампионската лига, като за целта играчите на Валдас Дамбраускас ще трябва първо да се справят с гръцкия Олимпиакос, а след това и още един отбор в решителния плейоф. Ако отпаднат от гръцкия шампион ще продължат участието си в плейофа на Лига Европа, където ако продължат влизат в групите на втория по сила турнир, а ако отпаднат ще бъдат участник в новия турнир - Лига на конференциите.

Наставникът на Лудогорец Валдас Дамбраускас започна със следните 11 - на вратата бе Кристиян Кахлина, а в защита ще действаха Жордан Икоко, Игор Пластун, Оливие Вердон и Антон Недялков. В халфовата линия бяха Каули, Клод Гонсалвеш и Алекс Сантана. В атака действаше Пиерос Сотириу, подпомаган по двете крила от Кирил Десподов и Бърнард Текпетей.

Срещата започна по възможно най-добрия начин за Лудогорец. Още в четвъртата минута резултатът бе открит. Центриране отдясно и Каули пропусна хитро топката за връхлитащия Стоириу, който не остави шансове на вратаря на съперника.

Постепенно гостите успяха да се посъвземат, като коварно центриране отляво, при което Кахлина не успя да се намеси, топката кацна върху напречната греда. Малко по-късно Клепач също стреля към вратата на Лудогорец, но шутът бе неточен.

В 35-ата минута Текпетей се озова на добра позиция срещу стража Обрадович, но след като поведе топката потърси контакт с вратаря и падна в наказателното поле. Съдията прецени, че футболистът на Лудогорец е симулирал и му показа жълт картон. До края на първата част домакините бяха по-активният тим, но не успяха да нанесат втори решителен удар.

В началото на втората част темпото спадна, което бе добре дошло за Лудогорец. Все пак домакините продължиха да бъдат по-активният тим на терена.

Неочаквано обаче гостите стигнаха до изравняване в 64-ата минута. Тогава атака отдясно бе проспана от бранителите на "орлите" и топката бе подадена по земя към наказателното поле, където Томи Хорват я засече в мрежата за 1:1.

В 80-ата минута Лудогорец бе близо до ново излизане напред в резултата. Каули успя да изпервари вратаря на гостите и върна назад към Елвис Ману, който стреля към вратата, но ударът не бе силен и бе изчистен от футболист на голлинията.

Все пак две минути по-късно домакините стигнаха до попадение. Неразбирателство в защитата на Мура позволи на Каули да чукне топката към Ману в наказателното поле. Холандецът този път нямаше как да сбърка и даде преднина на Лудогорец.

В самия край на мача падна и трето попадение. Гостите тръгнаха масирано напред в търсене на изравняване, което позволи след контраатака Вандерсон да намери Каули непокрит и бразилецът ознаменува отличния си мач и с попадение за крайното 3:1.

ЛУДОГОРЕЦ 3:1 МУРА
1:0 Сотириу (4)
1:1 Хорват (64)