Мура изхвърли Гамаков и компания от Лига Европа

Мура сложи край на участието на Жалгирис в Лига Европа. Словенците елиминираха литовския тим в третия квалификационен кръг, след като го победиха с 1:0 в реванша във Вилнюс. Първият мач бе завършил 0:0. Българинът Милен Гамаков се появи като смяна в състава на домакините в 84-ата минута, но не успя да помогне за обрат.

Единственият гол в мача падна още в 12-ата минута, а негов автор бе Жига Коус, който се разписа отблизо след извеждащ пас по земя на Лука Бобичанец.

Така Мура отива в плейофа на Лига Европа и там ще играе срещу Щурм (Грац). Жалгирис пък отива в плейофа на Лигата на конференциите и там ще има за съперник Будьо/Глимт.