"Червена" инвазия в Благоевград, ЦСКА - София излиза за нова убедителна победа

Монако записа шокираща загуба на прага на ШЛ😱

Отборът на Монако записа шокираща загуба с 0:1 у дома срещу Шахтьор (Донецк) в плейофа за влизане в групите на Шампионската лига и ще трябва да направи чудо след седмица на реванша в Харков, за да продължи напред.

Победното попадение за Шахтьор отбеляза новата рекордна покупка Педриньо в 19-ата минута. Така украинския тим направи важна крачка към достигане на груповата фаза на надпреварата, докато французите са близо до отпадането.

Новият треньор на Шахтьор Роберто Де Дзерби заложи на познат състав, докато колегата му Нико Ковач имаше проблеми заради контузени играчи. “Монегаските” стартираха уверено и пресираха съперника високо. Шахтьор успя да изравни играта и стигна бързо до три ъглови удара, които не доведоха до нищо. Така се стигна до 19-ата минута, когато Педриньо след самостоятелна акция през центъра успя да открие след асистенция на Соломон.

След попадението Шахтьор остави инициативата на Монако и разчиташе на контраатаки. Монако създаваше положения, но не успяваше да ги материализира и така резултатът се запази до почивката. След паузата Шахтьор започна без Педриньо, който беше заменен от Алан Патрик. Монако опита натиск в началото, но след това темпото спадна, а смените, извършени от Ковач, не дадоха желания резултат.

Първият точен удар в очертанията на вратата на  Шахтьор беше едва в 80-ата минута, когато се оказа крайно недостатъчно.