Монако отново разочарова, Лориен се изкачи на върха в Лига 1

Монако разочарова за втори път в първите два кръг на френската Лига 1 и след като завърши наравно в откриващата си среща като домакин на Нант 1:1, днес те загубиха от Лориен с минималното 1:0. Единственото попадение бе дело на Терем Мофи в 31-ата минута от дузпа.

В първите 30 минути играчите на Нико Ковач наложиха пълно преимущество на терена и владееха топката над 70% от времето, но така и не успяваха да достигнат до попадение. Именно малко след това домакините от Лориен получиха възможност да изпълнят дузпа за задържане на техен играч в пеналта, а Терем Мофи се разписа за 1:0. Футболистите на Монако бяха близо до попадение в 62-ата минута, но вратарят на домакините се справи отлично.

Лориен пък се изкачи на върха в класирането макар и само временно, тъй като още утре ще бъдат изиграни голяма част от останалите мачове от втория кръг за останалите тимове в Лига 1.