Шахтьор продължава напред след втори успех над Генк

Украинският гранд Шахтьор (Донецк) се класира за плейофа за влизане в групите на Шампионската лига, след като постигна втора победа над белгийския Генк. В първата срещу в Белгия украинския тим спечели с 2:1, а тази вечер на стадион “Олимпийский” в Киев записа успех със същия резултат.

Ласина Траоре откри за Шахтьор в 27-ата минута. Додо открадна топката от Бонгонда, напредна, комбинира с Тете, който намери Траоре и след удар в далечния ъгъл резултатът беше открит. Резултатът се запази до почивката, което беше справедливо на фона на играта. В 77-ата минута Шахтьор материализира по-добрата си игра и продължителното владеене на топката през втората част, като удвои.

Попадението отбеляза Маркос Антонио с удар в ъгъла, като преди това с попадението се размина Коноплянка. С наближаването на края на мача футболистите на Роберто Де Дзерби се поотпуснаха и позволиха на Генк да стигне до почетен гол в самия край на мача. Тогава се разписа нигерийският нападател Сириел Десерс.