Йънг Бойс се превръща в кошмар за ЧФР Клуж

Йънг Бойс победи ЧФР Клуж с 3:1 и с общ резултат 4:2 се класира за плейофите за влизане в групите на Шампионската лига. Всички голове паднаха до почивката. Гостите от Румъния поведоха с точен изстрел на Билел Омрани (4'), но за двайсетина минути домакините решиха нещата в своя полза с попадения на Джордан Сибачу, Никола Нгамалеу и отново Сибачу.

Преди по-малко от година ЧФР претърпя друг тежък удар в Берн. Тогава двата отбора бяха съперници в групите на Лига Европа, а в компанията им беше и ЦСКА-София. В последния кръг румънците водеха с 1:0 до последните секунди на редовното време, но допуснаха два късни гола и се лишиха от възможността да продължат напред.

Днес Йънг Бойс започна колебливо и Омрани наказа груба грешка в швейцарската защита още в 4-ата минута. Матео Сушич можеше да удвои аванса на гостите, но Гийом Февр изби в ъглов удар. В средата на полувремето Рунар Сигурьонсон също пропусна от добра позиция.

В 23-ата минута Сибачу беше точен с глава за 1:1 и това успокои футболистите в жълто-черно. Скоро след това Нгамалеу се откъсна в наказателното поле и вкара втори гол за Йънг Бойс. Последваха неточни удари на Нгамалеу и Кристиан Фаснахт, а Гедриус Арлаускис се справи с опасен шут на Мишел Ебишер

Малко преди почивката Сибачу беше намерен в наказателното поле и безкомпромисно стреля за 3:1. През второто полувреме ЧФР направи опит да върне интригата, но Александру Паун прати топката в аут с удар от въздуха. В 63-ата минута офанзивният халф на румънците беше изгонен за втори жълт картон и гостите се предадоха.

Съперник на Йънг Бойс за влизане в групите ще е Ференцварош, който елиминира Славия (Прага).