Божиков и компания показаха голям дух, но преклониха глава пред Йънг Бойс

Шампионът на Словакия Слован (Братислава) приключи участието си в тазгодишното издание на Шампионската лига във втория квалификационен кръг. Васил Божиков и неговите съотборници показаха голям дух в реванша с Йънг Бойс в Швейцария, но загубиха с 2:3. Първата среща бе без голове и победител, така че днешният успех прати “жълто-черните” в следващия етап на надпреварата.

Днешният сблъсък бе истински трилър. Йънг Бойс поведе с 3:0 след голове на Джордан Сибатчо в 10-ата, Улисес Гарсия в 24-ата и Мичел Аебишер в 49-ата минута. Междувременно пък гостите пропуснаха дузпа в 21-ата минута чрез Рафаел Ратао, което впоследствие се оказа, че ще им струва скъпо.

Играчите на Слован обаче показаха дух и успяха да се върнат в мача с две бързи попадения. Първо в 60-ата минута Уилфрид Канга си отбеляза автогол, а в 62-ата Езикел Хенти бе точен за 3:2.

До края гостите опитаха да стигнат и до изравняване, което да прати срещата в продължения, но усилията им не дадоха резултат и те отпадат от турнира, като отиват в третия квалификационен кръг на Лига Европа, където ще играят с Линкълн Ред Импс. Йънг Бойс пък се класира напред в ШЛ и в следващия етап ще срещне шампиона на Румъния ЧФР Клуж.