Рапид е с единия крак в плейофа след класика над Анортозис

Рапид (Виена) направи огромна крачка към класиране за плейофа на Лига Европа. Австрийците записаха класическа победа с 3:0 над Анортозис, а можеха да спечелят и по-убедително.

Ерджан Кара даде преднина на домакините в 35-ата минута, а Таксиархис Фунтас удвои в 65-ата. Марко Грюл оформи крайното 3:0 в 83-ата минута.

Рапид пропусна и дузпа в 62-ата минута чрез Кристоф Кнасмюлер, след като ударът му от бялата точка бе спасен от вратаря Асаф Цур.

Въпреки всичко австрийците свършиха голяма част от работата си по класирането за следващата фаза и могат да са спокойни преди реванша. Анортозис пък ще трябва да сътвори сериозен подвиг, ако иска да продължи напред.