Рапид (Виена) обърна Спарта (Прага) у дома

Рапид (Виена) изкова трудна, но сладка победа с 2:1 над Спарта (Прага) в първия двубой между двата тима от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. Домакините на “Алианц Стейдиъм” в австрийската столица трябваше да правят обрат, но все пак успяха да преборят своя съперник. Българинът Мартин Минчев не бе в групата на чешкия тим за този мач.

Спарта поведе още в 3-ата минута с попадение на Ладислав Крейчи. През второто полувреме обаче Рапид успя да направи пълен обрат, а големият герой в мача бе Кристоф Кнасмюлер, който отбеляза и двата гола за своя тим в 63-ата и 71-ата минута.

Така Рапид ще има леко предимство преди ответния мач, но реваншът се очертава да бъде доста любопитен, особено с оглед на факта, че вече не важат правилата за гол на чужд терен.