Спарта надигра и отстрани Рапид (Виена)

Спарта (Прага) вече е в третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Без Мартин Минчев в състава си, отборът на Павел Върба победи с 2:0 Рапид (Виена) и продължава напред с общ резултат 3:2. Чехите създадоха повече положения и заслужено елиминираха съперника си, който се активизира чак в края на двубоя.

Преди седмица двата тима си размениха по едно полувреме, но Рапид направи обрат и спечели с 2:1. Днес Спарта взе инициативата от самото начало и стигна до желания резултат с голове на Давид Карлсон от дузпа в 16-ата минута и Якуб Пешек в 81-ата.

И преди първия гол домакините доминираха и пропуснаха добра възможност да поведат, след като удар на Адам Хложек беше изчистен от голлинията. Дузпата беше отсъдена за нарушение в наказателното поле на вратаря Рихард Щребингер, а шведът Карлсон не сбърка от бялата точка.

В 35-ата минута Върба направи принудителна смяна заради контузия на Давид Павелка, но това не се отрази негативно на играта на Спарта. През второто полувреме чехите продължиха да атакуват и голът беше въпрос на време. Хложек засече ниско центриране от левия фланг в 65-ата минута, но топката срещна гредата.

Десетина минути преди края Пешек получи добър пас от Хложек и с прецизен изстрел преодоля Щребингер за 2:0. Рапид можеше да прати мача в продължения, но в 85-ата минута Флорин Ница спаси мощен шут на Деян Петрович

В следващия кръг Спарта ще играе срещу Монако, а Рапид ще се включи в квалификациите за групите на Лига Европа.