Динамо (Загреб) не успя да вземе преднина срещу Легия

Динамо (Загреб) и Легия (Варшава) завършиха 1:1 в първи мач от третия квалификационен кръг на Шампионската лига. Хърватският тим създаде повече положения и поведе в 59-ата минута с гол на звездата си Бруно Петкович, но резервата Ернест Мучи донесе равенството на Легия в 82-ата.

Динамо можеше да поведе още в първата минута. Петкович открадна топката от защитник на гостите, но не се реши да стреля, а потърси центриране и сгреши. По трибуните на "Максимир" имаше около 5000 зрители, които оказаха огромна подкрепа на своите любимци, а те все повече притискаха съперника.

В 18-ата минута Легия също имаше шанс да излезе напред. Махир Емрели се измъкна от защитата и нанесе удар, но Доминик Ливакович спаси. Малко след това гол на Динамо беше отменен заради засада. Бруно Петкович постоянно тормозеше бранителите на полския шампион, но нито веднъж не получи възможност да обстрелва от удобна позиция вратата на Артур Боруц.

В началото на втората част Мислав Орсич шутира опасно от фаул, но топката мина малко над напречната греда. В 55-ата минута и Ловро Майер беше близо до гола, но Боруц изби. Датискът на Динамо даде резултат в 59-ата минута. Тогава Лука Иванушец центрира, а Петкович с глава вкара за 1:0.

Легия тръгна да изравнява, а домакините търсеха втори гол и до края мачът стана още по-интересен. В 66-ата минута Йосип Юранович можеше да накаже сънародниците си, но Кевин Теофил-Катрин блокира удара на бившия нападател на Хайдук (Сплит). Динамо отговори с хубав пробив на Лирим Кастрати, завършил със слаб изстрел на Кристиян Якич.

Така се стигна до 82-ата минута и изравнителният гол на Ернест Мучи. Албанецът се беше появил на терена скоро преди това, но бързо успя да окаже влияние върху хода на двубоя. Негов силен удар от двайсетина метра завари неподготвен Ливакович и Легия си тръгна с добър резултат преди реванша във Варшава.

Снимки: PIXSELL